Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Procházka, Lenka Procházková: Ucho

2012-02-22_11-41-01_moravske-divadlo-olomouc-logo_z-moravske-divadlo-olomouc.jpg

Hrají: Igor Bareš (Ludvík), Ivana Plíhalová (Anna), Petr Jarčevský (muž)

Režie: Michal Bureš

Scéna a kostýmy: Sylva Marková

 

Scenáristka Lenka Procházková upravila text svého otce, a pod stejnojmenným názvem Ucho tak vznikla ze známého trezorového filmu komorní inscenace pro tři herce, jejíž téma je sdělné i v dnešní době.

Manželé Ludvík a Anna prožijí dlouhou noc, v níž se vystřídá mnoho vyhrocených emocí od hysterických výlevů až po zcela vyčerpané chvíle manželského souznění. Ludvíkovy utkvělé myšlenky zničit důkazy jeho nevyhovující předchozí kariéry,jeho upjatost a panický strach ostře kontrastují s ufňukanou a rozmazlenou paničkou Annou,která však nezapře vesnickou holku se zdravým rozumem.

ucho2.jpg

 

ucho1.jpg

 

 www.moravskedivadlo.cz/

 

Igor Bareš (nar. 1966)

bares.jpg

Obor herectví absolvoval na JAMU. Během studia hostoval v Divadle bratří Mrštíků a v roce 1989 tam získal první angažmá. Poté přešel do činohry Mahenova divadla. V letech 1991–2003 se stal členem Národního divadla v Brně. V roce 1997 byl nominován na Cenu Thálie za roli Raskolnikova (Zločin a trest) a za roli Hamleta na Cenu Alfréda Radoka. Od roku 2002 byl volné noze. Členem činohry Národního divadla se stal v roce 2005. Bohatá je i jeho činnost mimodivadelní. Zaujal v televizních seriálech (např. Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí, Horákovi, Život je ples, První krok, Cesty domů). První velkou filmovou roli ztvárnil ve snímku režisérky Alice Nellis Výlet, za kterou byl nominován na Českého lva za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Dále následovaly filmové postavy ve filmech: Krev zmizelého, Sluneční stát, Hezké chvilky bez záruky, Muži v říji, Bastardci aj. Vedle herectví se věnuje dabingu a rozhlasové práci (např. Toulky českou minulostí).

 11-1218-bares.jpg