Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radka Denemarková: Spací vady

620x1000-1589-logo-zabradli620x300.jpg

Hrají: Jana Hubinská (Ivana, zvaná Madam T.), Marie Spurná (Virginie), Magdaléna Sidonová (Sylvie)

Režie: Slobodanka Radun

Dramaturgie: Ivana Slámová

Scéna: Petr Kunc

Kostýmy: Kateřina Štefková

 

            Hra o potřebě snášenlivosti, o (ne)schopnosti žít v těsné blízkosti jiného živého těla, o závislosti a nezávislosti, o ženách v proměnách 20. století. Inscenace vhodná pro lidi.

Hlavními postavami, s nimiž si po smrti nikdo a nic neví rady, a proto uvízly v mezipatře, jsou Sylvia Plathová, Virginie Woolfová a Ivana, zvaná Madam T. V životě psaly, teď z listů svých knih vaří a čekají, až nějaký hlas zavolá jejich jméno, až někomu živému budou skutečně chybět. Autorka nechává své hrdinky se do sebe nekompromisně strefovat. S otevřeností, palčivostí, ale i odzbrojujícím humorem je nutí rekapitulovat svoje životy.

spaci-vady-03.jpg

spaci-vady-05.jpg

 

www.nazabradli.cz

 

Jana Hubinská (nar. 1964)

img157.jpg

Slovenská herečka a zpěvačka. Vystudovala herectví na VŠMU. Už v době studií hostovala na Malé scéně Slovenského národního divadla. V dalších letech se představila mj. na scéně DGTJ Zvolen, Divadle Černý havran, ale především v divadle Astorka Korzo. V roce 2002 vytvořila roli matky ve filmovém debutu Benjamina Tučka Děvčátko, za niž získala Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Z filmů, v nichž se objevila, můžeme jmenovat: Pupenci, Nevěrné hry, Příběhy obyčejného šílenství, Chyťte doktora, Děti noci, Ženy mého muže a další. Pro seriál Zdivočelá země, jehož pokračování běží na ČT1, si ji vybral režisér Hynek Bočan do role Ilonky.

01.jpg